Sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan sokağa çıkmayla ilgili tedbir ve kısıtlamalar 21.00'dan itibaren uygulanmaya başlandı. Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi İstanbul'da iş yerleri 20.00'den itibaren kepenklerini kapatırken, vatandaşlar da yavaş yavaş sokakları terk etti. 


İSTİKLAL CADDESİ BOMBOŞ KALDI

Polis ve zabıta ekipleri, İstanbul'un en kalabalık yeri olan İstikal Caddesi boyunca iş yerlerinin kapatılmasıyla ilgili anonslar yaparak, uyarıda bulundu. Sokağa çıkma kısıtlamasının yaklaşmasıyla birlikte İstiklal Caddesi tenhalaşırken, kısıtlamanın kendilerini kapsamadığını düşünen bazı yabancı turistler caddeye girmek istedi. Polis, turistleri uyararak geri gönderdi. 

ANTALYA'da, saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasından yaklaşık 1 saat önce sokaklar, boş kaldı. Kısıtlamanın başlamasıyla kavşaklarda görev alan polisler, dışarıda olan vatandaşların izinlerini kontrol etti.

Turizm kenti Antalya’da kısıtlama başlamadan 1 saat öncesinde sokaklar boşalırken, bazı caddelerde araç yoğunluğu yaşandı. Her gün binlerce kişinin geçtiği kentin simgeleri Cumhuriyet Meydanı, Üç Kapılar ve Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi’nde sessizlik hakim oldu.

Saatin 21.00'e gelip kısıtlamanın başlamasıyla sokak ve caddelerde polis ekipleri görev aldı. Sokakta olan araçlar ekipler tarafından durdurularak kontroller yapılırken, kısıtlamayı ihlal eden kişilere ise idari yaptırım uygulandı.

Diyarbakır'da saat 21.00'den sonra kentin cadde ve sokakları sessizliğe büründü. Sokağa çıkma kısıtlaması başlamasıyla polis ve zabıta ekipleri denetime başladı. Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tutulan iş yerleri ve kişilerinin yanı sıra sokağa çıkmayı ihlal edenlere yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında 21.00'den itibaren sokağa çıkma kısıtlaması başlaması ile meydan ve caddeler boş kaldı.

Bitlis'te de koronavirüs tedbirleri kapsamında 21.00'den itibaren sokağa çıkma kısıtlaması başladı. İş yerlerinin kapatılması ile kentteki cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Eskişehir'de de saat 21.00'de başladı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tüm kavşaklarda görev alarak yasağın başladığı saatlerde tüm araçları tek tek kontrol etti. Yasaktan muaf olanların dışında sokaklarda kısa sürede kimsenin kalmadığı gözlendi. Ayrıca kapanması gereken iş yerleri de polis ekiplerince denetlendi. Sokağa çıkma yasağı saat 05.00'de sona erecek.

- Gurbetteki Erzurum, Gündem bölümünde yayınlandı
https://gurbettekierzurum.com.tr/haber/5839066/sokaga-cikma-kisitlamasi-basladi