Paşinyan, reşit olmayan kızları da zorla savaşa hazırlıyor!

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, çocukları ölüme gönderiyor.

Azerbaycan ordusu karşında ağır kayıplar veren ve birçok yerleşim yerinden çekilmek zorunda kalan Ermenistan ordusu, reşit olmayan kızları da zorla savaşa hazırladığı ortaya çıktı.

Dün işgal altındaki Dağlık Karabağ'da Ermeni gençlere ait silahlı görüntülerin ortaya çıkmasından sonra bugün de sosyal ağlara yeni fotoğraflar düştü.

Sosyal ağlarda yayımlanan fotoğraflarda sadece erkek çocuklar değil, reşit olmayan kızların da Erivan yetkilileri tarafından silah olarak kullanılması gözlerden kaçmadı.

Silahlı eğitime tabi tutulan küçük yaştaki Ermeni erkek ve kızların fotoğraflarının medyaya yansıması başta Ermenistan kamuoyu ve halkı arasında da tepkilere yol açtığı bildirildi.

Uluslararısı hukuka göre, 15 yaşın altındaki çocukların askere alınması yada seferber edilmesi, ya da çatışma bölgelerindeki operasyonlarda aktif olarak kullanılması savaş suçu olarak kabul ediliyor.

Bu arada yabancı kaynaklar, Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın, reşit olmayan çocukları savaşa hazırladığı için cezalandırılması gerektiğini söylerken; dünyanın önde gelen insan hakları örgütlerinin ise Erivan yönetiminin suçlarına seyirci kalması da gözlerden kaçmıyor.

- Gurbetteki Erzurum, Dünya bölümünde yayınlandı
https://gurbettekierzurum.com.tr/haber/5638590/pasinyan-resit-olmayan-kizlari-da-zorla-savasa-hazirliyor