Erzurum'da korona rakamları korkutmaya başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ülke genelinde en riskli iller arasında gösterdiği Erzurum’da, sağlık çalışanları, amansız bir mücadele veriyor.

Aylardır canları pahasına mesai yapan sağlıkçılardan 138’i doktor olmak üzere 870’i virüse yakalandı. Verdikleri mücadelenin heba olmasını istemeyen sağlıkçıların tek istediği, yapılan uyarıların dikkate alınması.

Sevda Güneş İncesu/Pusula

150’den fazla can aldı

Yeni normalleşme süreci ile birlikte virüs Erzurum’da tavan yaptı. Türkiye genelinde en riskli iller arasına giren şehirde, vaka sayısı her geçen gün artıyor. Maske ve sosyal mesafeye uymayanlar nedeni ile günlük pozitif vaka sayısı, 500’lerin üzerinde seyrediyor. 150’den fazla insanın hayatını kaybettiği Erzurum’da sağlık personelleri, kayıplarına rağmen mücadeleden taviz vermiyor.

Vatandaşlar duyarlı olsun

Erzurum’da bugüne kadar aralarından 138 doktorun da bulunduğu 870 sağlık personeli koronavirüse yakalandı. Pandemi süreci boyunca 3 sağlık çalışanı Covit- 19 nedeniyle hayatını kaybetti. Canları pahasına görevlerini aksatmayan sağlık çalışanları, mücadeleden taviz vermiyor. Onların tek isteği, vatandaşların her platformda yapılan uyarıları dikkate almaları.

- Gurbetteki Erzurum, Gündem bölümünde yayınlandı
https://gurbettekierzurum.com.tr/haber/5188679/erzurumda-korona-rakamlari-korkutmaya-basladi