Yüz tanıma sistemleri

tüz tanıma sistemleri üzerine norelty bilgisayar şirketi genel müdürü bilgisayar mühendisi celalettin bilgen ile söyleşi

+2
Haber albümü için resme tıklayın

G. Erzurum- Sayın Bilgen, bize Firmanızdan bahseder misiniz?

Bilgen: Faaliyetlerimizi Gebze Bilişim Vadisinde sürdürmekteyiz. Bilişim Vadisi, bilişim ve iletişim teknolojileri alanındaki küresel ve yerel inovasyon ve teknoloji transfer merkezleri, üniversiteler, araştırma enstitüleri, uluslararası ve ulusal yatırımcılar ve fonlar, konunun muhatabı tüm sivil toplum örgütleri, özel sektör ve devletin tüm kamusal alanı ile iş birliği yapacak ve proje bazlı müşterek çalışmalar geliştirerek teknoloji tabanlı kalkınmaya önderlik etmek için harekete geçmiştir.

İşimiz; bilişim sektöründe birçok alanda geliştirdiğimiz uzmanlıklarımızı kullanarak “çözüm” üretmektir.

2006 yılından bu yana bilişim sektöründe olan tecrübemiz ile Novelty Yazılım Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti kimliği altında çalışmalarımızı Bilişim Vadisi’nde sürdürmekteyiz. Yolumuza “Devamlılık – Hız – Kalite ve Güven” kelimelerini kendimize ilke edinerek başladık ve yaptığımız onlarca projede bunları kendimize düstur edindik.

Devamlılık olmazsa hızlanamazsınız, Hız olmazsa işin tadını kaçırırsınız, Kalite olmazsa koşarken düşerseniz ve en önemlisi bu üç faktör bir araya gelmezse Güven kazanamazsınız. Daha önce yapılmayanı yapmakla ve düşünülmeyeni üretmekle taklitçilik arasındaki farkı bilen saygıdeğer müşterilerimizle sayısız projeye imza atabilmek için çok heyecan duymaktayız. Küçük yada büyük proje ayıt etmeden bütün projelerimizi aynı heyecanla yürütmekteyiz.

Novelty sektörün önde gelen isimlerinden kurulu, deneyimli kadrosu mükemmellik, gelişme ve ekip çalışması değerlerini temel felsefesi olarak kabul etmiştir. Bu yaklaşımla, bir projenin tüm aşamalarında yaratıcı ve kusursuz çözümler üretmektedir. İş hayatının en önemli parçası olarak kabul edilen uzmanlık, her gün yeni şeyler öğrenerek, sürekli gelişmeyi gerektirir. Firmamız bu yaklaşımı sayesinde her gün gelişen teknoloji dinamiklerine kolayca adapte olmaktadır. Hizmet verdiği kuruluşlarla verimli ve uzun vadeli ilişkiler kuran firmamız, geliştirdiği projelerde bilgi ve deneyimlerini paylaşarak bir projeyi fikir aşamasından başlayarak hayata geçirmektedir.

Novelty Bilişim hayata geçirdiği, global ölçekli kurumsal firmaların ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş projelerin, başında yaptığı detaylı tasarım ve analizlerle karşılaşılabilecek riskleri en aza indirmektedir. Projenin tesliminden sonra verilen danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle projeyi teslim alan tarafın projeye adapte olmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Novelty Bilişim tüm süreçlerde ve hizmet sonrasında hizmet verdiği organizasyona kesintisiz destek sunmaktadır. Bir yandan bireysel yaratıcılığı desteklerken bir yandan da verilen hizmetlerin kalite güvencesi olan ekip çalışmalarına büyük önem vermektedir. Novelty Bilişim’in amacı, gerek birlikte çalıştığı kuruluşlarla, gerekse ekibiyle kurduğu doğruluk, açıklık ve güven ilkeleri doğrultusunda, sürekli çalışıp öğrenirken, hizmet verdiği organizasyonların ihtiyaçlarını karşılayacak yeni hizmetler geliştirmek ve onların memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır.

 

G. Erzurum- Ürünlerinizden Bahseder misiniz?

 

Bilgen: Firmamızın yoğunlaştığı 2 farklı alan vardır,

1. NovFace Yüz Tanıma Sistemi;

NoveltyFace Yüz Tanıma Sistemi, kısmi engelleme, uygun olmayan aydınlatma gibi olumsuz etkilere karşı tutarlı yüksek Yüz Tanıma performansı sunar. NoveltyFace Yüz Tanıma Sistemi, sınıfında lider yüksek performanslı Yüz Bulma ve Tanıma algoritmaları ile yüksek doğruluk oranı ile Yüz Tanıma Sistemi sunar. Akıllı ve önde gelen Yüz Tanıma algoritmamız ile işletim sistemi bağımsız olarak istediğiniz cihazda son derece hızlı şekilde çalışır. Yüz Tanıma Sistemimizde, bir resimdeki algılanabilir yüz sayısı için herhangi bir sınırımız yoktur. Büyük grup fotoğrafları kolayca işleyebilirsiniz.

Sistemin Genel Özellikleri;

l  Derin Öğrenme tabanlı Yapay Zeka algoritmaları ile geliştirilmiştir.

l  Canlı yüz algılama özelliği sayesinde, fotoğraf ve gerçek insanı ayırt eder ve aldatılmayı önler.

l  Canlı video ve sabit görüntülerde eş zamanlı olarak birden fazla yüz işleme yapabilir.

l  Bir resimdeki her bir kişi için cinsiyet sınıflandırması ve yaş değerlendirmesi yapabilir.

l  Duygu tanıma ve yüz özellik noktaları çıkarabilir.

l  Web kameraları veya diğer düşük maliyetli kameralar ile yüz tanıma işlemi yapılabilir. Pahalı donanımlara ihtiyaç duymadan çalışabilir.

l  Yakın kızılötesi ve görünür ışık spektrumu ile yüz tanıması yapabilir. Bu sayede akşam görüntülerinde de yüz tanıma sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz.

l  Novelty Bilişim’in Yüz Tanıma Algoritması, derin sinir ağlarına dayanan sağlam dijital görüntü işleme algoritmalarını kullanarak gelişmiş yüz tanıma ve eşleştirme uygular.

l  Anlık olarak çoklu yüz algılama işlemi yapabilir.

l  Canlı video akışlarında ve hareketsiz görüntülerde birden çok yüzün hızlı ve doğru tespitini gerçekleştirir.

l  İsteğe bağlı olarak, Yüz Tanıma Sistemi üzerinde cinsiyet çıkarımı desteği sunmaktadır.

l  NoveltyFace algoritması, derin sinir ağlarına dayanan sağlam dijital görüntü işleme algoritmalarını kullanarak gelişmiş yüz yerelleştirme, kayıt ve eşlştirme çözümleri sunar

NoveltyFace algoritması, derin sinir ağlarına dayanan sağlam dijital görüntü işleme algoritmalarını kullanarak gelişmiş yüz yerelleştirme, kayıt ve eşlştirme çözümleri sunar

Canlı Yüz Tanıma ; Geleneksel bir yüz tanı

mlama sistemi fotoğraf makinesinin önüne bir fotoğraf yerleştirerek kandırılabilir. NoveltyFace, bir video akışındaki yüzün “canlı” veya bir fotoğraf olup olmadığını belirleyerek bu tür bir güvenlik ihlalini önleyebilir.

Duygu Tanıma ; NoveltyFace, insan yüzünde duygu türünü tanımak üzere yapılandırılabilir. Altı temel duygu analiz edilebilir. Bunlar; öfke, tiksinti, korku, mutluluk, üzüntü ve şaşkınlık. Temel duyguların her biri için değer hesaplanır ve her bir yüz için duygu tanıması yapılabilir.

 

Anlık Olarak Çoklu Yüz Tanıma ; NoveltyFace, anlık olarak işlem yaptığı video kaydında veya sabit görüntüdeki bütün yüzler üzerinden anlık olarak çalışma yapabilir.

Cinsiyet Sınıflandırması; NoveltyFace, opsiyonal olarak tanıma yaptığı yüz üzerinden cinsiyet analizi yaparak kişinin erkek yada kadın olduğu gibi bir cinsiyet sınıflandırması yapabilir.

Yüz Özellikleri ; NoveltFace, gülümseme, açık ağız, kapalı gözler, gözlükler, koyu renkli gözlük, sakal ve bıyık gibi yüz tanıma sırasında belirli nitelikleri saptayacak şekilde yapılandırılabilir.

Yaş Tahmini ; NoveltyFace, opsiyonel olarak tanıma yaptığı kişinin tahminini yapabilir.

Yüz İmgesi Kalitesi Belirleme ; Yüz tanıma işlemi sırasında, yalnızca en kaliteli yüz şablonunun veritabanına depolanmasını sağlamak için her bir yüz içerek frame için kalite eşiği belirlenebilir ve eşik değerine göre şablon oluşturma işlemi yapılabilir.

 

2. Ürünümüz NovVision Görüntü İşleme Sistemidir:

 

Görüntü İşleme Teknolojileri ile Dünya Standartlarında Çözümler Üretiyoruz

Görüntü İşleme, görüntüyü dijital form haline getirmek ve bazı işlemleri gerçekleştirmek için geliştirilmiş, spesifik görüntü elde etmek veya ondan bazı yararlı bilgiler çıkarmak için kullanılan bir yöntemdir.

 

Görüntü İşleme Teknolojileri ile, gördüğünü anlayabilen akıllı bilgisayar sistemlerinin geliştirilmesi ana çalışma alanımızdır. Üzerinde çalıştığımız konular arasında, yüz tanıma, plaka tanıma, 3-Boyutlu yüzey geometrileri ve görüntü sıkıştırma yazılımları yer almaktadır.

Görüntü İşleme, Görsel Bir Sanattır…

 

Görüntü İşleme Çözümlerimiz ile robotik görme işlemlerinden, sağlık uygulamalarına bir çok alanda çözümler üretiyoruz. Görüntü sistemleri sayesinde girişler ve çıkışlar artık hatasız. İster kod tarama veya handling işlemleri sırasında konum ve kalite kontrolü olsun, endüstriyel görüntü sistemler proseslerinizi ve süreçlerinizi en iyi şekilde izler. Ürün kalitesini sabit tutarak proseslerinizi optimize etmek, hata kaynaklarını önceden ortadan kaldırmak veya hızlı hareket dizilerini daha net tasarlamak istiyorsanız, o zaman görüntü tanıma çözümlerimizle alakalı bizimle iletişime geçin.

Görüntü İşleme Teknolojilerinin Kullanım Alanları

l  Ürün Sayma ve Hata Tespiti

l  Uydu Görüntüleri Üzerinde Nüfus Yoğunluğu, Çevre Kirliliği Ve Benzeri Çevresel Şartların Tespiti

l  Kalite, Doğruluk ve Yüzey Analizi

l  Askeri Endüstri (Denizaltı Sonic Dalga Taramaları), Sualtı Görüntüleme

l  Robot Kol Yönetimi

l  Eksik, Hatalı Parça veya Üretim Kontrolü

l  Robotik, Trafik, Astronomi, Radar, Gazete Ve Fotoğraf Endüstrisi Uygulamaları

l  Fizik, Sanat, Biyomedikal Alanlar

l  Uzaktan Algılama Uygulamaları

l  Uydu Görüntüleri Üzerinde Hava Gözlem ve Tahmin Uygulamaları

G. Erzurum- Sayın Bilgen, Gelecek Vizyonunuz Nedir?

Bilgen: Kaliteli Projeler Geliştirebilmek İçin, Uluslararası Standartları Takip Ediyor ve Projelerimizde Uyguluyoruz.

Bizim için kalite;  ürün, fiyat, hizmet, teslimat ve satış sonrası hizmette mutlak müşteri memnuniyeti demektir. Ürün kalitesine gösterilen ilgi, çok ciddi çalışmalar sonrasında üretici seçimi ile başlar,  ürünün kullanıcısından gelen geribildirimlere kadar tüm süreçlerde devam eder. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip olan şirketimiz, sürekli iyileştirme anlayışı ile her geçen gün partnerimize daha iyi hizmet verebilmek için kendisini geliştirmektedir.

Bu kapsamda ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine uygun Dünya standartlarında ürünler geliştirmeye çalışıyoruz.

G. Erzurum- Teşekkür ederiz.

Bilgen: Ben de teşekkür ederim. Gurbetteki Erzurum İnternet Haber Sitesine başarılar dilerim.

 

24 Oca 2020 - 01:22 -

Son bir ayda gurbettekierzurum.com.tr sitesinde 6.068 gösterim gerçekleşti.


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gurbetteki Erzurum Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gurbetteki Erzurum hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gurbetteki Erzurum editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gurbetteki Erzurum değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Gurbetteki Erzurum, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (216) 492 36 36
Reklam bilgi


Anket Erzurumspor Süper Ligde kalabilirmi ?