Her Gün Bir Ayet Bir Hadis

HERGÜN BİR AYET BİR HADİS☑
●GÜNÜN AYETİ KERİMESİ●
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرّحِيمِ
وَلُوطًا اِذْ قَالَ لِقَوْمِه۪ٓ اِنَّكُمْ لَتَأْتُونَ الْفَاحِشَةَۘ مَا سَبَقَكُمْ بِهَا مِنْ اَحَدٍ مِنَ الْعَالَم۪ينَ ﴿٢٨﴾
اَئِنَّكُمْ لَتَأْتُونَ الرِّجَالَ وَتَقْطَعُونَ السَّب۪يلَ وَتَأْتُونَ ف۪ي نَاد۪يكُمُ الْمُنْكَرَۜ فَمَا كَانَ جَوَابَ قَوْمِه۪ٓ اِلَّٓا اَنْ قَالُوا ائْتِنَا بِعَذَابِ اللّٰهِ اِنْ كُنْتَ مِنَ الصَّادِق۪ينَ ﴿٢٩﴾
قَالَ رَبِّ انْصُرْن۪ي عَلَى الْقَوْمِ الْمُفْسِد۪ينَ۟ ﴿٣٠﴾
{28} Lût’u da peygamber olarak gönderdik. O zaman kavmine şöyle demişti: “Gerçekten siz, daha önce dünyada hiç kimsenin yapmadığı o çirkin ve iğrenç günahı işliyorsunuz.”
{29:} “Siz hâlâ şehvetle erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve toplantılarınızda her türlü çirkin işi açıktan açığa yapmaya devam edecek misiniz?” Kavminin cevâbı ise ancak: “Eğer doğru söylüyorsan, Allah’ın azabını tepemize indir!” demekten ibaret oldu.
 {30} Lût da: “Rabbim! Şu bozguncular gürûhuna karşı bana yardım et!” diye yalvardı.
(ANKEBUT 28 -30 )
♾♾♾♾♾♾
▪GÜNÜN HADİSİ ŞERİFİ▪
*****
"Resûlullah (s.a.v.), kadınlara benzemeye çalışan erkeklere ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlara lânet etti." 
(Buhari, Libâs 61) 
*****
 “Erkekler erkeklerle yetindiğinde kıyamet yaklaşmış demektir.” 
(Ramuz El-Ehadis 448/8)
*****
♾♾♾♾♾♾
"ESSELAMÜ ALEYKÜM”
Lût kavmi içinde daha önce dünyada hiç kimsenin yapmadığı bir günah zuhur etti. Kadınları bırakıp şehvetle erkeklere varıyorlardı. Yol kesiyor, yoldan geçen erkekleri yakalıyor ve zorla onlara tecavüz ediyorlardı. Meclislerinde açıktan açığa hep bu iğrenç günahı işliyor (bk. Neml 27/54) ve başka çirkin işler yapıyorlardı. Lût (a.s.), ilâhî azapla ikaz ederek onları bu günahtan vazgeçirmeye çalıştı. Fakat vazgeçmediler. Hatta tehdit edildikleri azabın tepelerine inmesini istediler. Artık helak vakti yaklaşmıştı: Sonunda Allah'u Teâla hakkettikleri cezaya onları çarptırdı.
(Ömer Çelik Tefsiri)

Kuran’da eşcinsellik kesin bir şekilde haram kılınmıştır. Hz. Lut (as)’ın kavmi, eşcinsel sapkınlığına batmış olduğu için Allah tarafından helak edilmiştir.
Eşcinsellik ebedi haramdır. Helal olan -nikahla- kadındır.

Hazreti İbrahim (a.s) devrinde Lut kavmine özgü bir sapkınlık olan eşcinsellik bugün tüm dünya üzerinde Darwinizm ve Rumilik söylemleri üzerinden yaygınlaşmaktadır. Dolayısıyla homoseksüelliğin önüne geçmek için bu propagandalara bir son vermek nesil emniyeti için hayati önem taşmaktadır.

Son yıllarda İslam toplumununda ahlâkını bozmak için, Darwinizm ve homoseksüelliği kullanarak İslam alemini darmadağın etmeyi amaçlayan bir kesim vardır. Bu kesim tarafından eşcinsellik şu an güzel bir şeymiş gibi gösterilmeye, meşru hale getirilmeye çalışılmaktadır. Erkekler birbiriyle toplum önünde evlenmekte, yürüyüşler, mitingler yapılmakta ve bu duruma hiç kimse ses çıkaramamaktadır. 

Ebû- Dâvud''un kitabına aldığı şu hadis, Eşcinseller hakkına tutunulması gereken tavrı gösterir.
"Hz. Peygamber''e, ellerine ve ayaklarına kına yakmış olan bir muhannes getirildi;
(Muhannes yumuşaklık, söz, bakış, davranış gibi konularda kadına benzeyen erkek demektir.) Peygamberimiz (s.a.), "Buna ne olmuş" dedi, "Kadınlara benzemeye çalışıyor" dediler. Efendimiz bu kişiyi Nakî'' denilen bir yere sürülmesini emretti."

Bu kadar açık Kuran ayetleri, hadisler ve verilimiş hükümler varken, iğrenç bir eylem olan eşcinselliği desteklemek utanç duyulacak bir durumdur.

Ne yazıkki Toplumun büyük bir kesimi bu duruma ses çıkaramamakta, çıkarmaya çalışanlar ise cazgırlık ve bağırtı çağırtıyla susturulmaya çalışılmaktadır. Böylece toplum genelinde eşcinselliğin sözde meşru görülmesi hedeflenmektedir.

Eşcinsellik dünyayı saran ciddi bir felakettir ve adım adım kapımıza yaklaşmaktadır. Eskiden televizyon programlarında eşcinsellikten hiç söz edilmezken, şimdi reklamlarda, dizilerde filmlerde sürekli propagandası yapılmaktadır. Bugün PKK’nın yüzde 99’unun homoseksüel olduğu, örgütten kaçan yüzden fazla itirafçılar tarafından dile getirilmektedir.  Zaten Boğaziçi üniversitesinde ve Türkiye genelindede LGBT bayraktarlığını PKK yapmakta, CHP'de ona destek vermektedir.

Gerek Kuran'ı Kerimde onlarca ayette, gerekse Tevrat ve İncilde kesinlikle haram olduğu belirtilen ve bu yüzden dünyadaki her ulkesinde yasaklanmış bu insanlık dışı melanet şeyi hiç bir Müslüman savunamaz, 'Madem Allah yarattı' deyip alıp baş tacı edemez, onlara saygı duyamaz, bu pisliği oy uğrunada olsa asla meşrulaştıramaz. Bu şekilde düşüncesini ulusal bir TV'de hiç düşünmeden futürsuzca açıklayan kişi, mensubu bulunduğu camiaya zarar vermemek istiyorsa, üzerinde taşıdığı ünvan ve makamlardan derhal istifa etmeli ve bu görüşlerinin sadece kendi şahsi görüşleri olduğunu açıkca beyan etmelidir. Aksi takdirde içinde bulunduğu camiaya büyük zararlar verir.

Boyle bulunduğu yer itibariyle söyledikleri şeyler kamu oyunu etkileyecek kişiler bin duşünüp bir konuşmalılar. Bu gibi haddini aşarak konuşulan sözler sadece dünyevi sıkıntıları değil beraberinde ahiretinide perişan edebilir. Böyle patavatsız konuşanların durumu ile ilgil Efendimiz (s.a.v.):
" Her sabah, bütün uzuvlar, yalvararak dile derler ki: 'Bizim hakkımızı gözetmekte, Allah'tan kork, kötü söz söyleme, bizi ateşte yakma! Bizim dine uyup uymamamız senin sebebinledir. Sen doğru olursan biz de doğru oluruz. Sen eğri olursan biz de eğri oluruz diye dile ikazda bulunurlar"." [Tirmizi] buyurarak dilin insanın başına açacağı felakete işaret buyurmuşlardır.

Öyleyse bu zat işlediği günahtan arınmak için, hiç tevile gitmeden hiç bir gerekçe ve mazeret göstermeksizin önce nasuhi bir tövbe ile tövbe etmeli ve sonra zarar verdiği muhakkak olan içinde bulunduğu camiadan ve tüm Müslümanlardan özür dileyerek sözlerini geri almalıdır.
Ayrıca Kuran'nın ve Peygemberimiz (sav)’in önemle dikkat çektiği bu sapıklığa karşı tüm Müslümanlar çok dikkatli olmalı, ümmeti tehdit eden bu tehlikeyi meşru görmemelidirler.

Her Müslüman’ın bu felakete bütün gücüyle karşı koyması gerekir. Burada kastedilen karşı koyuş kesinlikle şiddet içeren tavırlarda bulunmak değildir, buradaki hedef, eylemin kendisidir.

Rabbimiz bizleri sapıklıktan, dalâletten ve her türlü haramdan beri kılıp, her türlü münkerata karşı tavır alan onu eliyle, diliyle engellemeye çalışan en azından kalbiyle buğz eden mümin kullarından eylesin..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Musa Uzunkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gurbetteki Erzurum Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gurbetteki Erzurum hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gurbetteki Erzurum editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gurbetteki Erzurum değil haberi geçen ajanstır.İstanbul Markaları

Gurbetteki Erzurum, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (216) 492 36 36
Reklam bilgi