Kuruluş Hakkında

Gurbetteki Erzurum gazetesi İstanbul'da kuruluşunun 25. Yılını idrak etti. Bunu hemşehrilerimizle kutladık. Gazetemizin kendi matbaa tesisleri olmadığı için muhtelif gazete ve matbaalarda baskısını yaptırarak bugüne kadar geldi. Hemşehrilerimizden ve Erzurum dostlarından yakın ilgi gördü.

Matbu gazete olarak herkese ulaşma imkanı olmadığı için ve günümüzün iletişim gelişmeleri de dikkate alınarak gazete ile birlikte internet haber sitesi yayınlamaya karar verdik. Daha önce bu yayını bir süre devam ettik. Ancak bilgisayar ve internet yazılım teknolojilerindeki hızlı gelişmeler nedeniyle yeni ve hızlı bir yazılımla tekrar huzurlarınızdayız.

Bu yazılım şu anda Türkiye'de yayın yapan ve en çok bilinen internet haber sitelerinin kullandığı yazılım olup geniş kapasiteli ve hızlı bir yazılımdır. Cep telefonlarımızdan da rahatlıkla sitemize ulaşabileceksiniz. Yazılım bütün ihtiyaçlarımıza cevap verecek özelliklerdedir.

Yayınlarımızda, toplumumuzun ve hemşehrilerimizin milli ve manevi değerlerine uygun ve bunları daha da geliştirme ve yayma hedefine yönelik çalışmalar yapacağız. Dünya Müslümanlarından sizlere önemli bilgi ve haberler ulaştıracağız. Yazarlar sayfamızda değerli hocalarımız ve yazarlarımız güncel yazılarıyla size görüşlerini  yazacaklar. Kültür ve sanat sayfamızda da milli ve Erzurum kültürünü bütün okuyucularımıza sunmaya çalışacağız.

Yine Erzurum'daki gazetelerle anlık bağlantılar kurarak sizlere Erzurum'u güncel olarak yaşatmaya çalışacağız. Sitemizi gençlerimize de tavsiye etmenizi bekliyoruz.

İnşallah Gurbetteki Erzurum internet haber sitesi bu konuda size yetecektir.

Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz haber, fotoğraf ve yazılarınızı gönderebilirsiniz.

Haber sitemiz hepimize hayırlı olsun.

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Hanifi Darçin'in 18.08.2020 günü vefat etmesi camiamızı üzdü. Gazetemizin bugüne gelmesinde emekleri oldu. Kendisine Allah'tan gani gani rahmetle diliyoruz. Ailesine sabır ve hayırlı uzun ömürler diliyoruz. Hanımı Hayriye hanım haber ve reklam çalışmaları yapacak. Hatırasını yaşatmaya çalışacağız. Makamı Cennet olsun!